Choď na obsah Choď na menu

Prva pobjeda u Belgiji

U prvom krugu Svjetskog kupa u skupini G, Belgija je pobijedila Panamu 3-0 i napravila dobar početak. Mertens je bio prvi koji je pobijedio i Lukaku je zabio dva puta.

U prvom poluvremenu nisu postigli gol na očitoj prednosti. U lice Paname, gdje postoji veliki jaz u snazi, Belgija nema dobru utakmicu. Očigledno je razočaravajuće fanovima koji nose Svjetsko prvenstvo 2018 dresovi.

Samo dvije minute nakon bivše borbe, Mertens je pomogao Belgiji da prekine zastoj i preuzme vodstvo. Belgiju je u potpunosti kontrolirala sljedeću igru. U 69. minuti Lukaku je zabio gol s Svjetsko prvenstvo 2018 Belgija dres i proširio rezultat na 2-0. Samo 6 minuta kasnije, belgijski kapetan Hazard uzeo je roniti u sredini i doveo loptu na Lukaku s lijeve strane. Lukaku je zabio dva puta. Još jednom je dodao točku u Belgiju.

Na kraju, rezultat je održan do kraja igre. Unatoč padu poluvremena, Belgija se iznenada oporavila u drugom poluvremenu, snažno se oporavila s tri cilja i dobro je počela na trenutačnom turniru, uzevši sve tri boda.