Choď na obsah Choď na menu

Kvalifikacije za Arsenal FA kup

Arsenal i Leeds United F.C. održao treće kolo FA Cupa 2019./20 u sezoni 2019/20. Arsenal i Leeds United F.C. natjecali se na stadionu Emirates. Arsenal je pobijedio 1-0 pogotkom u drugom poluvremenu. Tisuće navijača u nogometni dresovi razveselilo ih je pobjedu. Arsenal je nastavio pobjedu.

U proteklih nekoliko borbi Arsenal je bio pobjednik svake utakmice. Međutim, Arsenal ovoga puta nije dobro prošao. Nakon što je Leeds otvorio igru, ofenziva je bila glavna ofenziva, a nijedna strana nije postigla pogodak. U prvom poluvremenu obje strane su vodile 0-0. U drugom poluvremenu Arsenal je u 55. minuti probio zastoj. Nelson je u Arsenal dres postigao jedini pogodak na utakmici. Otada su se dvije strane suočile s žestokim sukobom, Arsenal je zadržao pobjedu do kraja.

Ukupni učinak Arsenala u ovoj utakmici nije bio baš dobar, ali u kritičnom su trenutku ipak zadržali pobjednika pobjednika. To je ujedno i prilika da Arsenal postane prvak FA kupa.